İhtiyaç Listesi

İhtiyaç listemiz de yavaş yavaş oluşmaya başladı:

Bisiklet Bagajı: Her şeyimizi taşıyacak sistemler. En önceliklisi bu sanırım. Bagaj sistemi ve  içine çadırımızın, uyku tulumlarımızın, giyeceklerimizin, yol boyunca lazım olacak her şeyin içine sığabileceği çantalar.. Bunların alternatifleri çok, seçim şansımız daha fazla olacaktır diye düşünüyoruz.

 

 

 

Yedek İç ve Dış Lastikler: Yama yapmayı ne kadar bilsek de, iç lastiğin boydan boya yırtılmayacağından emin olamayız, o yüzden yedek iç lastik önemli. Aynı şekilde, dış lastiğin idare edemeyecek şekilde deforme olması yol ortasında kalmamıza neden olabilir. Bu yüzden yedek 1-2 tane iç lastik ve katlanabilir cinsten yedek dış lastikler hayat kurtabilir.

 

 

 

El Tipi GPS: Yolda kaybolmamak adına bir adet el tipi GPS iyi olabilir diye düşündük ama sıfırları pek pahalıymış, o yüzden uygun fiyatlı, rota kaydedebileceğimiz, içinde Türkiye haritası olan veya eklenebilen, siyah-beyaz ekranlı, şarjı uzun süre idare edebilecek ikinci el bir şeyler bakıyoruz şu anda. Bir adet bluetooth GPS alıcı ve iPod touch ile bu sorunu da hallettik. Artık elimizde hem gittiğimiz yolu kaydeden hem de gideceğimiz yeri gösteren bir GPS cihazımız oldu..

 

 

Uyku Tulumu ve Mat: Ne kadar çadırımız olsa da, uyku tulumumuz henüz yok. Taşırken bize zorluk çıkarmayacak, ufak ve hafif, mumya tipi bir şeyler bakıyoruz. Bir kaç yerde UltraLight yazan tulumlar gördük, sanırım onların arasından bir seçim yapacağız..

 

 

 

İlk Yardım Çantası: İlk yardım çantası olmazsa olmazlardan. İçinde yara bandı, kibrit, bir kaç çeşit sargı bezi, makas, ağrı kesiciler, gazlı bez, çengelli iğne gibi şeylerin bulunacağı ufak bir çanta.. Neyin, ne zaman lazım olacağı belli olmayacağı için içeriğinin iyi ayarlanması lazım.

 

 

 

Kompakt Şarj Aleti: Tek kullanımlık kalem pil kullanmak yerine, çevreye daha az zarar verecek şarjlı pil kullanmak daha doğru olur. Kompakt’tan kasıt, hem pillerimizi şarj etsin, hem de USB çıkışı olsun ki, fotoğraf makinesi, cep telefonu, müzik çalarlarımız gibi şeyleri de şarj edebilelim. Buna uygun bir çözüm veya bir ürün arayışımız devam ediyor.

 

 

 

Çok Amaçlı Çakı: Çok amaçlı çakı yolda en çok lazım olabilecek şeylerden biri herhalde. Hatta geçen gün Pelin’le içinde kaşık, çatal bile olan çakı gördük. Belki o tip bir şey daha çok işimize yarayabilir. Bunun için de araştırma sürecindeyiz. Yurtdışına giden bir arkadaşımız bize orjinal memleketinden getirdi bu çakıyı.. Kendisine teşekkürlerimizi sunarız

Şimdilik aklımıza bunlar geldi, araştırma ve planlama sürecinde elbet daha çıkacaktır yeni şeyler..

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kirlibisikletler.com/ihtiyac-listemiz/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.