Bir Triatlon Denemesi – 2: Ekipman

Eveet triatlon maceramızın ilk aşamasında lisansımızı aldık. Şimdi geldi ekipman tercihlerimize. Neler lazım olacak bana diye baktığım, ilk olarak bir formanın (TriSuit) şart olduğunu gördüm, yoksa değişim alanında çıkar-giy çok uğraştıracak.

Forma Seçimi

İlk önce wiggle’a falan girdim, beğendim ucuzundan bir şey, sonra “biraz bakayım” dedim, “başka bir şey var mı” diye. O da ne? Triatlon Federasyonunun sayfasında “Üniforma Kuralları”nda şunu gördüm;

D- Tek parça mayo tercih edilmelidir. Ancak 2 parçalı mayo kullanıldığı taktirde, üst parça ile alt parça arası kesinlikle gözükmemelidir.Sporcu üst parça ile alt parçayı üst üste bindirerek yarış süresince vücudunu kapatmalıdır.
E- Fermuar sadece mayonun arka tarafında olacak ve maximum 30cm uzunluğunda olacaktır.Ön tarafta fermuar kesinlikle olmayacaktır.

Ama bir yandan şunu da demiş;

Master sporcular istediği tarzda mayo giymekte serbesttir.Soyadı,Ülke,İTU ve Federasyon logosu hariç (Kapanmamak şartıyla), diğer yazılar ve logolarda ebat ve içerik açısından serbesttir.
Master sporcular isterlerse klasik yarış numaralarını kullanabilir.
Eğer 2 parçalı mayo kullanıyorsa, aradaki açıklık en fazla 10cm olabilir.

Sitede de “master kimmiş”, “ben master mıyım?” hiçbir bilgi bulamadım. Hiç tehlikeye atmayayım diye arkadan fermuarlı tek parça bir mayo bulup onu almaya karar verdim (yazıyı yazarken tekrar baktım ve fiyatının iki katına çıktığını görüp Triatlon Federasyonuna konu ile ilgili mail atmaya karar verdim. Gelecek cevaba göre yazacağım yine )

Gelen cevap: Yaş grupları, “master” olarak geçiyor. Elit, genç vs. değilseniz ve yaş gruplarına kayıt olduysanız siz de ben de “master”ız! İstediğimiz formayı da giyebiliriz! Arasında 10cm mesafe olan iki parçalı mayo giyeceğim!

Neyse, sonuç olarak Wiggle’dan şunu (Zone3 Activate Plus Tri Suit) almaya karar verdim:

ZincBurst

 

Formayı seçtik. Ama numaranın yazdığı kağıdı taşımanın da bir raconu varmış. Onun için bir kemer varmış.

Yarış Kemeri

Sırf yarış numarası taşımak için bir kemer olduğunu ilk defa duydum. Ama mantıklı. Çünkü koşarken önde, bisiklette ise sırtta olması gerekiyormuş. E trisuite de eşek yüküyle para verdik, ben giymeye kıyamazken bir de ona numara mı iğneleyeceğim .

reysbelt

Çok basit bir şey ama Wiggle’da falan 10$-15$ fiyatı var. Direk tene değecek bir ürün olmadığı için Çin’den alma konusunda ikilem yaşamadım. 3$’a ücretsiz kargo ile üstteki ürünü aldım. Misss.

Başka Başka

Bunlar dışında çok başka özel bir şeye gerek yok aslında. Klasik şeyler;

  • Spor saatim  Garmin Fenix 3 (HRM-Run ile beraber) (daha önce dediğim gibi, kıymetlimisssssss).
  • Koşu ayakkabısı olarak bu aralar, çok memnun olmamakla beraber, Nike Winflo Zoom 3 kullanıyorum. Muhtemelen o zamana kadar idare eder.
  • Şapka, gözlük, havlu vs. gibi ufak tefek ürünler Decathlon’dan alınma en basit şeyler.
  • Yalnız çorap olarak Decathlon’dan şunu aldım. Bayağı güzel bir şey. Gittim 2. çiftimi aldım. O kadar beğendim .

 

Yavaş yavaş antrenman düzenlerime geçebiliriz sanırım… 

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kirlibisikletler.com/2018/03/bir-triatlon-denemesi-2-ekipman/

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.