Sarıyer Bir Ki, Sarıyer Yolcusu Kalmasın

Merhaba Sayın Seyirciler,

Bugün sizlere son turumuzdan bahsedeceğiz (Alkış). Ben Pelin yazıyorum, Edip de yanımda sufle veriyor. Şu anda Abbasağa Parkı’ndan size sesleniyoruz. Her yerde internetimiz var (ha ha ha haa)!

Bisikletlerimizle  24 Nisan günü sabah 9’u 15 geçe benim evden çıktık. İstikamet Sarıyer. Henüz Beşiktaş semalarındaydık ki, duraktaki amca bize “Azraille kontratınızı yaptınız mı?” tadında bir şeyler söyledi. Verdiği büyük moralle Ihlamur’u bitirdik ve sahil yoluna döküldük! Hava gayet güneşliymiş diyor Edip. Ben hatırlamıyorum.

Kuruçeşme’de ilk molamızı verdik ve marketten soda, su filan aldık, tabi enerji kaynağı muz da aldık. Parkta oturduk, Bebek turumuzda da bu parkta dinlenmiştik. Orda her zamanki gibi köpekler bulduk ve sevdik. Belki fotolarda vardır, bakalım göriciiz.

Sonra tekrar yola koyulduk. Birçok bisikletli gördük yollarda ama hiçbiri nerdeyse selam vermedi bize. Edip tilt oldu!

Bebek tarafı çok kalabalıktı, bir ton insan, söylene söylene geçtik orayı. Yeniköy taraflarında bir iskelede ikinci molamızı verdik. Orda bisikletlerimizin fotoğraflarını çektik demirlere dayayıp.

Sıcak epey susatıyordu şimdi anımsadım. Edip diyor ki sonra  Kireçburnu fırınına uğramışız ve bana bir sürü iğrenç çekirdekli tatlı kurabiyeler alıp hepsini de kendi yemiş hahahahaha.

Tam fırından ayrıldık, böyle kendimize sahilde afili yerler arıyoruz. Gözüme birden pasparlak masmavi bir şey çarptı. Ve Ediiip diye bağırmaya başladım!  O da ne sahilde İsmail Abi vardı. Nam-ı diğer Serkan Keskin. Meğersem Leyla ile Mecnun çekiliyormuş. Hemen yavaşlayıp oracıkta duruverdik. Bir de Ali Atay, Yavuz Hırsız filan hepsi orda. İsmail Abi Edip’e poz da verdi. Kısa bir süre çekimi izledik ve sonra aldıklarımızı yemek için kendimize daha sakin bir yer bulmaya gittik. Bu da böyle bir anımızdı…

Bu sırada yemek dışındaki ihtiyaçlarımızı da giderebilmek için önce Belediye’ye uğradık, Edip’in kıyağıyla içeri girdik ve oh rahatladık. Sonra Sarıyer Meydanı’nda gidiş yönündeki son molamızı verdik. Sakin bir yer ararken orda da bir dizi çekimine denk gelmeyelim mi? Amaan bizi mi takip ediyorsunuz kardeşim, demedik yememize baktık…

Bundan sonrasını Edip yazmakta.

Sonra da geri dönüş yoluna başladık. Yanlış hatırlamıyorsam Emirgan civarlarında iki bisikletli arkadaşa denk geldik ki Kuruçeşme’ye kadar sürekli bir takip halindeydik, kah onlar önde kah biz öndeyiz. Ama ben çok gaza gelmişim, iki tane ışık geçmişim, öyle dedi Pelin, utandım kendimden.

Dönerken az mola verdik galiba.. Bir molamızı Yeniköy Askerlik Şubesi’nin orda verdiğimizi hatırlıyorum, diğerini de yine Kuruçeşme Parkı’nda. Yine aynı yolları takip ederek Pelin’e vardık. Yorulduk, ama en çok yoran Pelin’in evinin çıkışındaki, muhtemelen 45° eğimli olan, yokuş oldu.

Toplam mesafe : 48.30 km
Toplam sürüş süresi : 3:24:54
Ortalama Hız : 14.1 km/s 

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kirlibisikletler.com/2012/05/sariyer-bir-ki-sariyer-yolcusu-kalmasin/

6 yorum

Yorumu formunu geç

  • pelin on Mayıs 9, 2012 at 14:47
  • Cevapla

  o arkadaşlardan birisi, yaşı benden epeyce büyük bir abiydi ve yol boyu arada bana yaklaşarak dersler verdi. arada da yorulunca motive etti. trafikte sıkışınca gel peşimden diye yol gösterdi.

   • rukruk on Mayıs 9, 2012 at 18:42
   • Cevapla

   Yol arkadaşın gaza gelsin, sana da hayırsever bir bisikletçi abi sahip çıkıp kollasın, olacak iş mi:)

   1. ilahi rukruk ahahaha!

   2. Şimdi Sayın Rukruk, öyle demeyelim.
    Başka nasıl diyebileceğimizi bulamadım ama öyle demeyelim bence.. =)

  • Deniz on Haziran 6, 2012 at 01:06
  • Cevapla

  Merhaba, size ulaşabileceğim bir mail adresi var mı acaba?

  1. Merhaba! Size mail gönderdim

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.